Şehirler ve Burçlar ! Şehirlerin Bir Burcu Olsaydı Sence Hangi Şehir Hangi Burçtan Olurdu ?

İçinde yaşadığınız şehri eğer bir burç ile eşleştirseydiniz senin yaşadığın şehir hangi burç olurdu ? Şehirler ve burçları...

Koç burcu : İstanbul

Koç burcu : İstanbul

Lider ve yönetici bir burç olan koç burcu bir şehir ile eşleştirilseydi bu ancak İstanbul olabilirdi. İstanbul topraklarının yüz yıllardır lider şehir özelliğini taşımasının başka bir anlamı olmamalı. Ayrıca çarpık kentleşme özelliğinide; koç burcunun bir gün kendisini Versace gibi hissedip göstermesi, ertesi gün ise Ajdar gibi ortalıkta dolaşmasına benzetebiliriz.


Boğa burcu : Ankara

Boğa burcu : Ankara

12 burç arasındaki en güvenilir, en sağdık burç boğa burcudur. Buda Ankara'ya yakışır. Boğa’ların tembelliği onları bazen biraz sıkıcı da yapabiliyor. Sıkıcılıksa Ankara’nın kötü özelliği. Ama ne yapalım biz Ankara' yı da boğa burçlarını da çok seviyoruz.


İkizler burcu : Antalya

İkizler burcu : Antalya

Sağı solu belli olmayan, değişken bir ruha sahip olan ikizler burcu gibidir Antalya şehri. Bir gün her yer sıcaktan kavrulurken 15 dakika sonra fırtınaların çıktığı şehir.


Yengeç burcu : Bursa

Yengeç burcu : Bursa

Yengeç’in en karakteristik özelliği kuvvetli anaç/babacanlığıdır. Çok korumacıdırlar. Bursalılar’ın Bursa’yı bir ana/baba gibi görüp, nereye giderlerse gitsin mutlaka Bursa’ya dönme planı yapması ondandır işte…


Aslan burcu : Adana

Aslan burcu : Adana

Aslan kadar güçlü, otoriter, kavgacı ve dik başlı bir burç daha yoktur. Aslan kendini çok beğenir, çünkü ortalıkta beğenecek daha güzel bir şey daha yoktur. Adana şehri ancak aslan burcu ile eşleşebilir bence.


Başak burcu : Denizli

Başak burcu : Denizli

En cool burç başak burcudur. Olan biten her şeyin farkındadır ve uzaktan izler. Ama içinde öyle fırtınalar eser ki ortaya çıkarsa kasırgalar çıkar. Başak burcu en güzel Denizli şehrine yakışır.


Terazi burcu : İzmir

Terazi burcu : İzmir

Estetiğin, güzelliğin ve sanatın burcu terazi ise , şehri de İzmir 'den başkası olamaz. Memleketimizin en güzel şehirlerinden bir tanesi güzel İzmir.


Akrep burcu : Trabzon

Akrep burcu : Trabzon

Trabzon tam bir akrep. Trabzon tıpkı Akrep gibi sımsıkı, taş gibi bir şehirdir. Ne Trabzon ne de Trabzonlu ihtiraslarından, isteklerinden vazgeçmez. Düşmana korku, dosta güven vermekse onların alamet-i farikası…


Yay burcu : Eskişehir.

Yay burcu : Eskişehir.

Yay’lar tıpkı Eskişehir gibi idealisttir. İdealizm, onları bazen bu dünyadan alıp başka hayal evrenlerine götürebilir. Hayalperest bir burç olan yaylar gibi hayalperest bir şehirdir Eskişehir.


Oğlak burcu : Erzurum

Oğlak burcu : Erzurum

Oğlak burcu gibi çalışkan olan Erzurum şehri ve halkı ,sert hava koşulları ile de oğlak burcunun sert mizacını taşır sanki.


Kova burcu : Samsun

Kova burcu : Samsun

Bir kova burcunun aklından geçenleri okumak mümkün değildir, bir de Samsun 'lu nun. Memleketin en garip, en acayip şehri Samsun’un, dünyanın en garip, en absürt adam ve kadınlarına sahip Kova burcuyla eşleşme oranı: %99 'dur bence.


Balık burcu : Muğla

Balık burcu : Muğla

Tüm aşklar Bodrum' da yaşanıyor güzelim. Balık burcu aşk insanıdır aynı Bodrum gibi... Balık burcunun sizden öyle büyük beklentileri yoktur, ömrünüzün en güzel anlarını onun yanındayken geçirirsiniz. Aynı Bodrum da en güzel anları geçirdiğiniz gibi.