Blog

Japonya Hakkındaki Bu Bilgiler Bu Ülkenin Neden Birçok İnsanın Seyahat Listesinde Olduğunu Anlamanızı Sağlayacak

Sanıyoruz ki hemen herkes Japonya’yı ömründe en az bir kere görmek istiyordur. Japonya’nın son derece kendine has ve dünyadaki tüm diğer ülkelerden farklı bir ülke olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu şaşırtıcı bir şey değil. Japonya sizin seyahat listenizde yer almıyorsa, öncelikle neden böyle olduğunu merak ediyoruz ve ikinci olarak da size bu ülkeyi listenize dahil etmenize sebep olacak bir liste hazırladık.

Chandigarh'taki Kaya Bahçesi

Hindistan'daki planlaması olan ilk şehirlerden birini inşa etmek yıllar ve milyonlarca rupiye mal olmuş, ancak Chandigarh'ta bulunan en büyük turist atraksiyonu İsviçre-Fransa vatandaşı mimar Le Corbusier'in dahiyane planının bir parçası değilmiş. Bu yaratıcı bir hayalgücünün ve Nek Chand ismindeki mütevazı bir hükümet çalışanının elli senelik çalışması sonucunda ortaya çıkmış. Nek Chand 1957 senesinde Chandigarh Kapital Projesi'nin Mühendislik Departmanı'nda yol müfettişi olarak çalışıyormuş. Aynı sene bu gizli heykel projesi üzerinde de çalışmaya başlamış. Nek Chand, Shivalik tepelerinin yamaçlarındaki Sukhna Gölü'nin yakınında şehir atıkları ve endüstriyel atıkların toplandığı bir geçide bisiklet sürerek saatlerce buradaki atık kırılmış çanak çömlekleri, şişeleri, otomobil parçalarını, sıhhi tesisat materyallerini, sokak ışıklarını, elektrik teçhizatlarını, kırık sıhhiye parçalarını ve buna benzer şeyleri topluyormuş. Bu parçaları yakınlardaki bir PWD (Public Works Department- Kamu Çalışmaları Departmanı) deposuna taşıyarak bunlardan insanlara ve hayvanlara benzeyen heykeller yapıyormuş.

Dünyanın En Ucuz 19 Tatil Mekanı

Dünyadaki En Ucuz Tatil Mekanları, Dünyanın En Ucuz Tatil Yapılan Yerleri. Dünyanın en ucuz tatil mekanları nereler diye merak eden okuyucularımız için eğleneceğiniz hesaplı bir tatil yerleri galerisi hazırladık. Dünyanın en ucuz tatil mekanlanı görerek ucuza seyahat edebilirsiniz.

Aşı Koyu

Dalaman'a 30 dk, Dalyan'a 30 dakika, Sarıgerme'ye 10 dakika , Marmaris'e 1 saat uzaklıktaki AŞI KOYU sizleri bekliyor Tekne ve yatların, piknik yapmak ve gözden uzak yerde denize girmek isteyenlerin uğrak yeri olan Aşı Koyu, Muğla´nın el değmemiş koylarından biridir. 20 metre derinliğe kadar inen koy, dalgıçlar için de cazip bir yerdir. Karagöz, kefal, barbunların bulunduğu plajda caretta carettalara rastlamak da mümkün olabilmektedir. Dalyan, Sarıgerme ve Dalaman civarında tatil yapıyorsanız. Aşı Koyunu ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Mutlu Olmak İçin Paranızı Seyahat Etmeye Harcayın

Cornell Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, büyük bir mutlulukla yaşamı devam ettirebilmek deneyim kazanmaktan geçiyor. Yani maddelerden ziyade deneyimlere önem veren insanlar daha mutlu olabiliyor. Dr. Thomas Gilovich’ın 20 yılı aşkın sürede gerçekleştirdiği araştırmasında, mutluluk ve deneyim kazanma arasında ciddi bir ilişkinin olduğu ortaya çıkıyor.

Böyle Bar Görmediniz!

Fiji'de bulunan Cloud 9, ziyaretçilerine harikulade bir deneyim yaşatıyor. Su üzerinde konumlanmış bu bara bayılacaksınız!

Seyahat Tutkunlarının Çok Seveceği 5 Film - Gezginler İçin Film Önerileri, Gezmeyi Sevenler Bu Filmlere Bayılacak

Gezmeyi seven seyahat tutkunları için 5 harika film önerisi hazırladık galerimizde. Galeri görsellerine tıklayarak, resimlerin altında IMDb puanlarının ve film özetlerinin olduğu seyahatsever için seçtiğimiz filmlerin hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz.

Uçakta cam kenarına oturanların çektiği inanılmaz fotoğraflar

Uçak yolculuğu yapanların çoğu cam kenarı istiyor. Neden peki hiç düşündünüz mü? İşte herkesin cam kenarı istemesinin mantıklı sebepleri olduğunu kanıtlayan fotoğraflar. Chicago'nun Michigan gölüne yansıması

Dünyanın En Büyüleyici 10 Pansiyonu

Günümüz turizm sektörü gün geçtikçe başka bir boyut kazanıyor. Eskiden hayal bile edilemeyecek imkanlar bugün saygın firmalar tarafından, en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor. Büyük lüks otellerin yaşadığı bu gelişmeye pansiyonların kayıtsız kalması beklenemezdi elbette. 

İzlanda'dan Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız 13 Sıradışı Fotoğraf

Uzun süredir İzlanda seyahatini gerçekleştirmek isteyen Peter Meller tarafından çekilen olağanüstü fotoğrafları galerimizde bir araya getirdik. 

Adeta Cennetten Bir Parça Gibi 8 Muhteşem Botanik Park

Yorumlar Seyahat rotanızı belirlerken hangi kriterleri baz alarak çıkıyorsunuz yola? Konfor mu sizin için önemli olan, alışveriş mi, doğası mı, gece hayatı mı ya da hadi siz söyleyin, nesi? Yeşile, doğaya önem verenleriniz için söylüyoruz; bu paylaşacaklarımıza bayılacaksınız! İşte her biri adeta cennetten bir parça gibi 8 botanik park...

Beklentiler ve Gerçekte Olan: Seyahat Şirketlerinin Asla Göstermediği 14 Çarpıcı Fotoğraf

Seyahat firmalarında gideceğiniz yerlerin fotoğraflarını görüp bu şahane görünümlü yerlere gitmeye karar veririz. Ama çoğu zaman sonuç hiçte beklediğimiz gibi çıkmaz. İşte beklentiler ve gerçekte olan!

Burası Neresi?

Gezerek öğreniyoruz, Burası neresi başlıyor. Aralarında ülkemizdende az bilinen güzelliklerinden birinin olduğu harika yerler sizleri bekliyor. Gezerek öğreniyoruz, pardon öğrenerek geziyoruz :)

Evini Cebine Sıkıştırıp İstediği Yere Taşıyor

Evini Cebinde Taşıyor, Portatif Ev Cebe Bile Sığıyor. Martin Azua isimli kadın tasarımcı, gezginlerin bayılacağı 'cebe sığan ev' tasarladı! Taşınabilir ev sayesinde artık kalacak yer sıkıntısı çeken gezginler, ceplerinden evlerini çıkarıp istedikleri yerde uyuyabilirler! 

Masal Aleminden Fırlamış Kasabalar

Masallardan Fırlamış Manzaralar. Dünyanın değişik yerlerinde duran ve adeta masal aleminden fırlamış gibi görünen birbirinden şahane kasaba ve manzara resimlerini galerimizde sizin için derledik. 

Kitap Tutkunlarının Görmesi Gereken 8 Muhteşem Kütüphane

Eğer bir kitap tutkunuysanız çok iyi bildiğiniz duygulardan biri de, kitabınızla baş başa kalacağınız anı heyecanla beklemektir. Hatta öyle ki siz aynı zamanda kitapların kokusuna hayranlık duyuyor ve kitap dükkanlarında saatlerinizi geçiriyorsunuzdur. Belki de evinizin en değerli köşesi yüzlerce kitabınızın durduğu kütüphaneniz bile olabilir.

Japonlar Bulutların Üstünde Bisiklete Biniyorlar

Japonlar Şehri Pedal Üstünde Bulutların Üstünden Seyrediyorlar. Teknoloji lideri ülke Japonya'da Roller Coaster ile şehri izleyen Japonlar aynı zamanda pedal çeviriyorlar. Şehrin harika manzarasına karşı pedal çeviren Japonların ilginç Roller Coaster macerasını galerimizde sizin için derledik.

Masal Diyarlarını Andıran Dünyanın En Büyüleyici 30 Kasabası

Dünyanın en güzel masalsı manzaralarına sahip olan birbirinden büyüleyici 30 kasabayı sizin için galerimizde derledik. İşte masal diyarından fırlamış gibi görünen şahane kasabalar.

İşte Size Çin’e Seyahat Planı Yaptıracak 20 Neden

Çin dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olması ve inanılmaz doğal güzelliklere sahip olması dolayısıyla yurt dışı seyahatleri için tercih edilecek ülkeler arasında başı çekmektedir. Sizin için seçtiğimiz bu 20 fotoğrafta işte bunun en güzel ispatı…

Dünyanın En Eski Restoran Sobrino de Botin!

İspanya, Madrid’de bulunan bu restoranın dünyanın bilinen en eski restoranı olduğunu belgelerle gösteriyor! 1725’te kurulan Sobrino de Botin günümüzde hala işletilmekte. 

Dünyanın En Kalabalık Adası Migingo

İki ülkeyi savaşın eşiğine getiren, nüfus yoğunluğu benzersiz olan bu adacığın oldukça ilginç bir öyküsü var. 

Büyük İkramiyeyi Kazanınca Yaşama Hayali Kurulan 7 Ege Kasabası

Yılbaşı büyük ikramiyesini kazanınca tası tarağı toplayıp yerleşebileceğiniz 7 Ege kasabasını galeride bir araya topladık. 

Bir Tekne, Bir Kedi ve Özgürlük

Maceracı gezgin Liz Clark, yanına kedisi Amelia'yı da alarak dünyayı tekneyle turluyor. 

54 Milyon Dolarlık Şirketini Ailesiyle Ömür Boyu Tatile Çıkmak İçin Satan Yakışıklı Girişimci

"Gençken çok çalışıp kazanın evladım" sözü için bu girişimci gerçekten iyi bir örnek. Bu şanslı ailenin hikayesini sizler için derledik.

Bankadaki İşini Bırakıp Dünya Turuna Çıktı

Bankada Çalışırken İşi Bıraktı ve Dünya Turuna Çıktı. 29 yaşındaki Kristin Addis isimli kadın Güney Kaliforniya'da bir bankada çalışıyorken bir anda hayatını değiştirecek bir karar alarak, işini bıraktı ve dünya turuna çıktı.

Dalyan'da gezilecek Yerler. Dalyan'a gelipte görmeden gitmemeniz gereken 10 yer

Çin’deki Efsane Gezi Parkuru

Dikkat! Yükseklik korkusu olanlar bu habere tıklamasınlar! Bu parkurun fotoğrafları bile baş döndürüyor!

Atatürk'ün Türkiye'yi Dünyaya Tanıtmak İçin 1936 Yılında Çektirdiği 20 Fotoğraf

‘Bir lider nasıl olunur?’ cümlesinin karşılığı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, yıllar sonra bile yaptıklarıyla günümüze ışık tutmaya devam ediyor. 

Gezdiği Yerleri Pantone Kataloğu ile Fotoğraflayan Grafik Tasarımcı

Gittiği Yerlerin Pantone Kataloğu ile Fotoğrafını Çeken Adam: Andrea Antoni İtalyan grafik tasarımcı Andrea Antoni, dünyayı dolaşıyor. Çektiği fotoğraflara ise fotoğraftaki renklere uygun olan bir pantone kataloğunu da dahil ediyor. Antoni'nin genellikle İtalya'da çektiği pantone kartelalı ilginç doğa fotoğraflarını görebilir ve kendisinin hikayesini okuyabilirsiniz.

Gittiği Yerleri Kazağına Ören Sam Barsky

Gezdiği Yerleri Kazağına Ören İlginç Adam: Sam Barsky Son zamanlarda internette fenomen olan Sam Barsky isimli adam, gidip gördüğü ve önünde poz verdiği yerleri kazağına örerek bir ilke imza attı.